Nákupný košík

Ako sa starať o šijací stroj?

Kúpili ste si, alebo už dlhšie máte stroj a ešte ste ho nečistili? CHYBA!

Tak ako do auta dolievate olej, umývate ho zvnútra aj zvonka, rovnako starostlivo sa treba starať aj o Váš šijací stroj. Podľa toho, ako často na ňom šijete je vhodné prispôsobiť intenzitu čistenia. Ak stroj vytiahnete raz do mesiaca, rovno mu na príslušné miesta (viď každý návod) nakvapkajte aj olej určený na šijacie stroje a po šití stroj vyčistite štetčekom a vyfúkajte nežiaduci prach a zvyšky látok. Spomeňte si na svoje staré mamy, ktoré na "singerkách" a "veritaskách" olejom nešetrili. To bolo jedným z faktorov, ktoré predlžovali ich životnosť.


Šijací stroj
Vám môže bez údržby fungovať 1, 2 alebo aj 3 roky. No potom sa môže stať, že sa Vám zadrie motor, nebude sa Vám dať otáčať ručné koleso a i. Sú to zbytočné komplikácie, ktorým môžete predísť tak, že budete stroj pravidelne čistiť a olejovať zvlášť, ak na ňom pracujete 2 a viac hodín denne.

A pozor, ak máte na stroj záruku, problémy spôsobené nesprávnou starostlivosťou o stroj do nej nespadajú! Alebo Vám vyčistia auto v servise bezplatne len preto, lebo je v záruke?


S láskou ktorou šijete sa o svoj šijací stroj/overlock aj starajte ...
Informácie
Zaujímavé stránky

Logo CETELEM

GfK

Konverzný kurz30.126 SK/EUR
Partnerské stránky