Nákupný košík

Kombinácia šijacieho/vyšívacieho stroja

Rozmýšľate nad strojom a zvažujete kombináciu šijacieho a vyšívacieho stroja?

Neviete sa rozhodnúť, či si kúpiť samostaný šijací a k nemu vyšívací stroj alebo kombinovaný stroj, ktorý šije aj vyšíva?

Tu je niekoľko otázok, ktoré by ste si mali pred kúpou položiť:

1. Koľko času sa chcete venovať šitiu a koľko vyšívaniu?
2. Čo by ste čakali od šijacieho a čo od vyšívacieho stroja?
3. Aké výšivky chcete na stroji robiť (hlavne veľkosť výšiviek)?
4.
Máte doma priestor na dva stroje?
5. Koľko peňazí ste si na stroj vyčlenili?


V zásade platí, že ak sa sa chcete venovať šitiu a vyšívaniu len príležitostne, kombinácia šijacieho/vyšívacieho stroja bude pre Vás tou správnou voľbou. Uvedomiť si však musíte, že pri kombinovanom stroji môžete na stroji buď len šiť, alebo len vyšívať. V prípade, že by ste si kúpili dva samostatné stroje, na jednom môžete šiť, zatiaľ čo druhý môže vyšívať. V rovnakom čase tak spravíte 2x toľko práce, zatiaľ čo znižujete opotrebovanie jedného aj druhého stroja. Ak však chcete vyšívať alebo len šiť príležitostne, kombinovaný stroj vám ušetrí dosť miesta.

K jednoduchším kombinovaným šijacím/vyšívacím strojov patrí Brother NV 955 a Veronica 909.

sijaci a vysivaci stroj Brother 955 a Veronica 909

Jednoduchším zasunutím vyšívacej jednotky na stroj sa tento po zapnutí "zobudí" ako vyšívací stroj a naopak, zložením vyšívacej jednotky (stolček, na ktorý sa pripína vyšívací rámik a bez ktorého je vyšívanie nemožné - pri týchto strojoch je v základnej výbave stroja) sa stroj po zapnutí správa ako šijací stroj.

Vyššie levely kombinovaných strojov ponúka značka Brother - napr. šijací/vyšívací stroj Brother V5, stroje značky Bernina - všetky vyšívacie stroje sú zároveň aj šijacími strojmi ale pozor, treba vždy pri stroji skontrolovať, či obsahuje aj vyšívaciu jednotku (k niektorým strojom je potrebné dokúpiť ju).


Ak si svojou voľbou stále nie ste istý, radi Vám poradíme na obchod@abobchod.sk alebo na 0948 490 362.
Informácie
Zaujímavé stránky

Logo CETELEM

GfK

Konverzný kurz30.126 SK/EUR
Partnerské stránky