Nákupný košík

Ktorú značku šijacieho stroja si zvoliť?

Rovnako ako na trhu áut, či elektroniky existuje dnes už aj pri šijacích strojoch množstvo značiek. Niekedy môže byť problém zorientovať sa v nich a hlavne, vybrať si značku vhodnú práve pre Vás...

Pri výbere stroja Vám radi pomôžeme na obchod@abobchod.sk  alebo na 0948 490 362 a zároveň Vám ponúkame stručný prehľad jednotlivých značiek:

bernina_log Bernina - tradičná švajčiarska značka (švajčiarska presnosť v šijacích a vyšívacích vlastnostiach strojov), ktorá sa vyznačuje najmodernejším dizajnom a inováciami v šijacích, či kombinovaných šijacích/vyšívacích strojoch. Táto značka je v súčasnosti jednou z nadrahších a najkvalitnejších značiek na trhu a je určená pre kreatívne krajčírky a nadšencov šitia/vyšívania či patchworku.

brother_logo Brother -  je japonská značka orientujúca sa na domáce šijacie stroje, overlocky/coverlocky, priemyselné šijacie či vyšívacie stroje. Táto značka patrí medzi obľúbené vďaka svoje spoľahlivosti a cenovej  dostupnosti. Zároveň je to jediná značka, ktorá ma Slovensku autorizovaného dealera a teda aj najrýchlejšiu dostupnosť doplnkového tovaru (pätky, prídavné stolíky a pod.) či náhradných dielov.

janome
Janome
-
je tiež japonská značka, ktorá vyrába šijacie stroje, overlocky a vyšívacie stroje už viac ako 90 rokov. V súčasnosti je možné predĺženie záruky vybraných modelov na 3 až 5 rokov.

lucznik
Lucznik
- tradičná poľská značka, ktorú majú mnohé domácnosti aj po 30tich rokoch doma aj dnes. Lucznik si aj napriek veľkému technickému pokroku dodnes udržal postavenie významného výrobcu šijacích strojov a jeho doménou je výborný pomer medzi kvalitou strojov a cenovou dostupnosťou.

Veronica
Veronica
- šijacie stroje českého výrobcu, ktoré na českom a slovenskom trhu pôsobia už viac ako 20 rokov. Táto značka kladie vysoké nároky predovšetkým na vývoj, výrobu a kvalitu poskytovaných služieb. Podobne ako značka Janome ponúka predĺženú záruku (po registrácii výrobného čísla stroja) na všetky stroje v dĺžke až 5 rokov.


gritznerGritzner - kvalitné domáce šitie nemeckej výroby zamerané na vyššiu záťaž. Osamostatnili sa od značky Pfaff a orientujú sa na výkonnejšie stroje určené na šitie silnejších (pevnejších) materiálov. Vybavené sú polopriemyselným chapačom. Práve táto značka prišla na trh ako prvá s rotačným chapačom.


bobbin
Bobbin
- kvalitné mechanické šijacie stroje tradičnej českej značky s robustnými konštrukciami, ktoré vynikajú jednoduchou obsluhou a nízkou cenou. Táto značka predstavuje výborný pomer medzi cenou a výbavou. Spolu s Veronicou ponúkajú ako jediné značky stroje so zabudovaným orezávacím systémom. Singer Pfaff - šijacie stroje tvorené nemeckým perfekcionizmom a najdokonalejšími výrobnými technológiami, preciznym prevedením či luxusním dizajnom. Táto značka dnes funguje v konzorciu Singer - Husqvarna - Pfaff a jej slabinou sa aj napriek kvalitným strojom stáva stale menej dostupné doplnkové príslušenstvo a náhradné diely.

Singer - americká značka, ktorá na trhu pôsobí od roku 1851 sa od začiatku venovala výrobe a zlepšovaniu šijacích strojov. Cez vojnu šijacie stroje vyrábať nemohla a miesto toho vyrábala zbrane pre armádu. Po vojne sa vrátila k svojmu prvotnému artiklu a dodnes úspešne pôsobí na európskom aj americkom trhu.

Husqvarna - tradičná švédska značka garantujúca špičkovú kvalitu a dizajn. Tieto stroje Vás dostanú svojou severskou krásou a silou Vikinga, na ktorú sa môžete vždy spoľahnúť.


jukiJuki - ďalšia kvalitná japonská značka orientujúca sa hlavne na priemyselné šijacie stroje overenej kvality. Domáce šijacie stroje sú len bonbónikmi, ktoré tento svetový líder vyrába. Výnimočné sú napríklad veľmi presným a kvalitným priemyselným systémom podávania látky (zabudovaný horný podávač látky). Juki, to sú originálne stroje, inovácie a zmysel pre detaily (dokonalé stehy).

 

V ponuke sú samozrejme aj ďalšie menej známe značky, ktoré môžete kúpiť napr. v rôznych obchodných reťazcoch. Pri takých značkách si však vždy preverte dostupnosť náhradných pätiek či ďalšieho príslušenstva.

S láskou a úctou k šitiu :o)


 

 

 

 

Informácie
Zaujímavé stránky

Logo CETELEM

GfK

Konverzný kurz30.126 SK/EUR
Partnerské stránky