Nákupný košík

Podkladové látky na vyšívanie

Máte doma vyšívací stroj a pri vyšívaní používate podkladové látky? Alebo ich nepoužívate?

Tu je pár typov a stručná charakteristika:

1. Trhací papier - používa sa ako podkladový materiál a môže mať gramáž 35, 45 alebo 55 g. Na dosiahnutie krajšej výšivky ho môžete preložiť a urobiť z neho dvoj, alebo aj trojvrstvový podklad. Kvalitný trhací papier sa Vám nebude trhať po šírke ani po dĺžke a po našití výšivky prebytočnú časť odstrihnete. Trhací papier sa používa napr. na vyšívanie krstových košieľok či tenkých úpletov.

2. Novolin - je vhodný pri výšivkách na jemné či strečové látky a tiež je možné ho vrstviť. Kúpiť ho môžete v hrúbke 60, 80 (tieto dve hrúbky sa používajú najčastejšie), 100 alebo 120 g. Novolin je ideálny na podkladanie pleteniny a možno ho kombinovať s trhacím papierom.

novolin

3. Hydrofólia - je vhodná na vyšívanie na froté uterákov, županov a podobných materiáloch s vlasovou úpravou. Je vo vode rozpustná, takže prebytočné kusy nemusíte odstraňovať.

hydrof lia


4. Lepiaci adhezívny sprej - je určený na dočasné lepenie textílií.

5. Fólia na nažehľovačky - polypropylénová fólia, ktorá fixuje výšivky a nažehľovačky.

Okrem týchto podkladových materiálov existujú ešte rôzne ďalšie špeciálne materiály vhodné pri vyšívaní lôg, znakov, emblémov, 3D výšiviek (vytvárajú 3D efekt) alebo tzv. voderozpustná vlizelína.

A aký podkladový materiál používate pri vyšívaní Vy a s ktorým máte najlepšie skúsenosti?

Vaše rady a postrehy radi privítame na obchod@abobchod.sk

Príjemné vyšívanie praje Ab-obchod tím.

 

 

 

 

 

Informácie
Zaujímavé stránky

Logo CETELEM

GfK

Konverzný kurz30.126 SK/EUR
Partnerské stránky