Nákupný košík

Nite - šijacie, vyšívacie, overlockové...

Tak ako v každom sortimente, aj pri nitiach je ponuka taká veľká, že môže človek pri výbere stratiť prehľad v tom, čo vlastne hľadá a čo je pre neho vhodné. Spravme si preto krátku prehliadku základnými niťami a ich použitím...

Bavlnené nite (100% bavlna) - vhodné na ručné aj strojové šitie 100% bavlnených látok, novorodeneckého či kojeneckého oblečenia, pozor, sú však prašnejšie a rýchlejšie sa môžu roztrhnúť. Ak ich budete používať na šijacom stroji, častejšie stroj čistite od prachu a zvyškov látok.

bavlnene_nite


Polyesterové nite (100% polyester) - sú vhodné na ručné aj strojové šitie všetkých druhov látok, sú pevné a pružné, farebne stále. Vo väčších návinoch (5000 m) sa používajú aj na šitie v overlockoch a coverlockoch. Do tejto kategórie patria aj vyšívacie nite, ale tie treba kupovať špeciálne ako vyšívacie nite, ktoré sú ešte pevnejšie - čo oceníte pri rýchlom vyšívaní, kedy je niť najviac namáhaná.

polyesterove_nite

Monofilové nite (100% polyamid) - kvalitné šijacie nite používané pri šití neviditeľných stehov či pri výrobe šitých šperkov.

monofilove_nite

Ľanové nite (100% ľan) - veľmi pevné a odolné nite používané pri šití tvrdých materiálov.

lanove_nite

Metalické nite (100% kovové vlákno) - efektné nite používané najmä na šitie/vyšívanie efektných aplikácií, používajú sa v kombinácii s metalickými ihlami.

metalicke_nite

Hodvábne nite (100% prírodný hodváb) - efektné nite používané najmä na šitie/vyšívanie efektných aplikácií, používajú sa v kombinácii s ihlami vhodnými na šitie hodvábu.


hodvabne_nite


Pri výbere nití si dajte pozor, či sa vám bude dať návin nite umiestniť do šijacieho/vyšívacieho stroja - na náviny väčšie ako 1000 metrov budete potrebovať stojan alebo inú pomôcku, aby ste niť umiestnili vedľa stroja.
Informácie
Zaujímavé stránky

Logo CETELEM

GfK

Konverzný kurz30.126 SK/EUR
Partnerské stránky