Nákupný košík

Potrebujem k vyšívaciemu stroju softvér?

Ak padnú slová vyšívací stroj, zákazníka často napadá otázka, či k nemu potrebuje vyšívací softvér.

Odpoveď začína otázkou: Čo chcete na stroji vyšívať?

Každý vyšívací stroj (aj ten najjednoduchší) má bohatú ponuku vyšívacích vzorov, obrázkov ale ak hľadáte hlavne písmenká, nie je to doménou vyšívacích strojov. Abecedu a znaky majú aj vyššie rady šijacích strojov.

vysivacie vzory

Ak chcete vyšívať obrázky, mená alebo nápisy na tričká pre detičky, uteráky alebo čokoľvek, čo ďalej nebudete distribuovať, postačia Vám vzory  uložené v pamäti stroja. Mnohé sa dajú upravovať (zväčšovať, zmenšovať, meniť farby, zrkadlovo otáčať) a ak by Vám predsa len nestačili, mnoho vzorov je voľne stiahnuteľných na internete, prípadne sa dá ten ktorý vzor online kúpiť.

Ak však chcete vyšívať logá, prípadne si robiť vlastné návrhy, vyšívací softvér už budete potrebovať (pozor na autorské práva obrázkov). Rátajte však s tým, že pri vlastnom návrhu bude potrebné tento najprv spracovať v grafickom programe. Až kompletný obrázok dokážete vďaka softvéru skonvertovať na súbor, ktorý Váš stroj prečíta.

Väčšina vyšívacích strojov má USB port vďaka ktorému komunikuje s USB kľúčom alebo počítačom. Ak však budete chcieť do vyšívacieho stroja vložiť obrázok v koncovke .jpg, .pgn a podobné, ušetrite si prácu. Takéto súbory vyšívací stroj nerozozná a bude sa tváriť, že na USB kľúči nič nie je. Väčšina dokáže prečítať len obrázky s koncovkami .pes, .dst, .exp, .zhs a pod.

Každý vyšívací softvér je však dodávaný s podrobným návodom, vďaka ktorému sa s ním ľahšie zoznámite a naučíte pracovať.

Niektoré softvéry možné nainštalovať len na jeden počítač, preto si pred použitím pozorne prečítajte návod!

Informácie
Zaujímavé stránky

Logo CETELEM

GfK

Konverzný kurz30.126 SK/EUR
Partnerské stránky